Conjugation verb ფლობა in Georgian

to possess
v.t.

Infinitive

ფლობა

Participle

მფლობელი

Voice

მწკრივნაკლი

Transitivity

გარდაუვალი

Preverb

მწკრივნაკლი

I სერია - I Series

აწმყოს წრე - Present group

აწმყო
Present indicative

მხ. – Sg.

ვფლობ
ფლობ
ფლობს

მრ. – Pl.

ვფლობთ
ფლობთ
ფლობენ

უწყვეტელი
Imperfect

მხ. – Sg.

ვფლობდი
ფლობდი
ფლობდა

მრ. – Pl.

ვფლობდით
ფლობდით
ფლობდნენ

აწმყოს კავშირებითი
Present subjunctive

მხ. – Sg.

ვფლობდე
ფლობდე
ფლობდეს

მრ. – Pl.

ვფლობდეთ
ფლობდნენ

I სერია - I Series

მყოფადის წრე - Future group

მყოფადი
Future indicative

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

ხოლმეობითი
Conditional

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

მყოფადის კავშირებითი
Future subjunctive

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

II სერია - II Series

წყვეტილი
Aorist indicative

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

მეორე კავშირებითი
Optative

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

III სერია - III Series

პირველი თურმეობითი
Perfect

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

მეორე თურმეობითი
Pluperfect

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

მესამე კავშირებითი-
Perfect subjunctive

მხ. – Sg.

მრ. – Pl.

Imperative

Imperative

მხ. – Sg.02, Sg.03

ფლობდე
ფლობდეს

მრ. – Pl.

ვფლობდეთ
ფლობდეთ
ფლობდნენ

Affirmayive Imperative

მხ. – Sg.02, Sg.03​

არ ფლობდე
არ ფლობდეს

მრ. – Pl.

არ ვფლობდეთ
არ ფლობდეთ
არ ფლობდნენ

Prohibitive Imperative

მხ. – Sg.03

ნუ ფლობს

მრ. – Pl.

ნუ ვფლობთ
ნუ ფლობთ
ნუ ფლობენ

Synonims

English synonims

Georgian synonims

Conjugate other verbs