My account

Conjugation verb გამოსვლა in Georgian

გამოსვლა

Infitinve

გამო

Preverb in the II Series​

to come out

English translate

I სერია - I Series

აწმყოს წრე - Present group

აწმყო
Present indicative

მხ. – Sg.

გამოვდივარ
გამოდიხარ
გამოდის

მრ. – Pl.

გამოვდივართ
გამოდიხართ
გამოდიან

უწყვეტელი
Imperfect

მხ. – Sg.

გამოვდიოდი
გამოდიოდი
გამოდიოდა

მრ. – Pl.

გამოვდიოდით
გამოდიოდით
გამოდიოდნენ

აწმყოს კავშირებითი
Present subjunctive

მხ. – Sg.

გამოვდიოდე
გამოდიოდე
გამოდიოდეს

მრ. – Pl.

გამოვდიოდეთ
გამოდიოდეთ
გამოდიოდნენ

I სერია - I Series

მყოფადის წრე - Future group

მყოფადი
Future indicative

მხ. – Sg.

გამოვალ
გამოხვალ
გამოვა

მრ. – Pl.

გამოვალთ
გამოხვალთ
გამოვლენ

ხოლმეობითი
Conditional

მხ. – Sg.

გამოვიდოდი
გამოხვიდოდი
გამოვიდოდა

მრ. – Pl.

გამოვიდოდით
გამოხვიდოდით
გამოვიდოდნენ

მყოფადის კავშირებითი
Future subjunctive

მხ. – Sg.

გამოვიდოდე
გამოხვიდოდე
გამოვიდოდეს

მრ. – Pl.

გამოვიდოდეთ
გამოხვიდოდეთ
გამოვიდოდნენ

II სერია - II Series

წყვეტილი
Aorist indicative

მხ. – Sg.

გამოვედი
გამოხვედი
გამოვიდა

მრ. – Pl.

გამოვედით
გამოხვედით
გამოვიდნენ

მეორე კავშირებითი
Optative

მხ. – Sg.

გამოვიდე
გამოხვიდე
გამოვიდეს

მრ. – Pl.

გამოვიდეთ
გამოხვიდეთ
გამოვიდნენ

III სერია - III Series

პირველი თურმეობითი
Perfect

მხ. – Sg.

გამოვსულვარ
გამოსულხარ
გამოსულა

მრ. – Pl.

გამოვსულვართ
გამოსულხართ
გამოსულან

მეორე თურმეობითი
Pluperfect

მხ. – Sg.

გამოვსულიყავი
გამოსულიყავი
გამოსულიყო

მრ. – Pl.

გამოვსულიყავით
გამოსულიყავით
გამოსულიყვნენ

მესამე კავშირებითი-
Perfect subjunctive

მხ. – Sg.

გამოვსულიყო
გამოსულიყო
გამოსულიყოს

მრ. – Pl.

გამოვსლიყოთ
გამოსულიყოთ
გამოსულიყვნენ

Imperative

Imperative

მხ. – Sg.02, Sg.03

გამოდი
გამოვიდეს

მრ. – Pl.

გამოვიდეთ
გამოდით
გამოვიდნენ

Affirmayive Imperative

მხ. – Sg.02, Sg.03​

არ გამოხვიდე
არ გამოვიდეს

მრ. – Pl.

არ გამოვიდეთ
არ გამოხვიდეთ
არ გამოვიდნენ

Prohibitive Imperative

მხ. – Sg.03

ნუ გამოვალთ

მრ. – Pl.

ნუ გამოვალთ
ნუ გამოხვალთ
ნუ გამოვლენ

Synonims

English synonims

To exit

Georgian synonims

Exemple of use

გამომსვლელი

Participle

Voice

გარდაუვალი

Transitiviy

Conjugate other verbs